Ciekawy weekend w Warszawie

Warszawa to miasto stworzone na krótką eskapadę w stylu city break. Każdego roku odwiedza ją coraz więcej turystów spoza Polski, dlatego warto wreszcie pojechać sobie na przykład na weekend do Warszawy, aby zobaczyć, jak miasto zmieniło się w ostatnich latach. Zabytki Warszawy urzekają, miasto zachwyca tym, jak są wkomponowane w nowoczesną architekturę.

Zabytki w Warszawie godne zobaczenia

Jak wiadomo z historii, Warszawa została dramatycznie zniszczona w okresie II Wojny Światowej. Wiele miejsc udało się jednak odbudować, tknąć w nie ducha i pokazać, jak wyglądały wcześniej. Dlatego też Warszawa jest naprawdę bogata, jeżeli chodzi o zabytki. Co warto zobaczyć podczas krótkiej wyprawy? Bez wątpienia trzeba wybrać się na zamek królewski. To miejsce robi wrażenie na każdym. Kolejna atrakcja do zobaczenia na własne oczy to warszawska Syrenka. Skoro uczą się o niej dzieci w szkole podstawowej, warto zabrać tam swoje maluchy, aby zobaczyły ją na żywo.

Zabytki w Warszawie – spacer po Łazienkach Królewskich

Miasto żyje swoim dosyć prędkim rytmem, a wystarczy wybrać się na przykład do Łazienek, aby odetchnąć od tłumu i pośpiechu. Ten park jest niezwykle piękny i malowniczy, dlatego jest uważany za jedną z atrakcji turystycznych Warszawy. Co można jeszcze zobaczyć w tym mieście? Na uwagę zasługują rządowe budynki, na przykład Sejm i Senat, do których również można wybrać się na zwiedzanie. Poza tym z dziećmi warto odwiedzić Centrum Nauki Kopernik, bo to dla młodych naukowców i odkrywców świata prawdziwa frajda.