Co warto zwiedzić w Warszawie

Warszawa to przepiękne miasto, które skrywa bardzo wiele zabytków, urokliwych zaułków, a przede wszystkim wspaniałych ogrodów. Zwiedzanie Warszawy najlepiej rozpocząć oczywiście od Starówki, która została niemal w 100% odbudowana po wojennych zniszczeniach.

Koniecznie należy zobaczyć Zamek Królewski oraz kolumnę Zygmunta III Wazy, która stoi na Placu Zamkowym. W pogodne dni warto pospacerować również uliczkami przepięknej i klimatycznej Starówki i wypić kawę na najładniejszym placu Warszawy, czyli Rynku Starego Miasta. Jeżeli masz więcej pytań, wejdź na http://www.gracetour.waw.pl/przewodnik-po-warszawie/.

Zwiedzając Warszawę nie można zapominać również o licznych muzeach, a w szczególności o Muzeum Powstania Warszawskiego, które przyciąga co roku wielu turystów z całego świata. Warty obejrzenia jest również Zamek Ujazdowski, który wzniesiony został w XVII wieku oraz przepiękne Łazienki Królewskie, które są niewątpliwie jednym z najpiękniejszych kompleksów ogrodowych w Polsce. Warty uwagi jest również Pałac Kultury i Nauki, Wilanów (zespół parkowo-pałacowy) oraz Centrum Nauki Kopernika, który przypadnie do gustu przede wszystkim młodszym turystom. Jednym z najbardziej znanych miejsc w Warszawie jest również Krakowie Przedmieście w którym znajduje się Pałac Prezydencki.