Czy ćwiczenia EMS można wykonywać po przebytych kontuzjach?

Elektrostymulacja przy pomocy prądu może stanowić również element rehabilitacji. Tak więc można ją jak najbardziej zastosować po przebytym urazie czy też kontuzji. Na pewno dużym plusem w stosowaniu tych ćwiczeń będzie powracająca forma i siła. Ćwiczenia mogą również pomóc w sferze psychicznej, bo jak wiadomo każdy uraz wiąże się ze stresem. Dzięki takiemu wysiłkowi fizycznemu na pewno zyskamy spokojniejsze myśli. Odpowiednie rozgrzanie mięśni i dotlenienie sprawi, że poczujemy się bardziej komfortowo.

Czy elektrostymulacja działa kompleksowo na nasze ciało?

Elektrostymulacja przede wszystkim wzmacnia nasze ciało i poprawia jego kondycję. Pobudza osiem grup mięśniowych. Sprawia, ze mięśnie są coraz bardziej zaangażowane do pracy. Ćwiczenia EMS nie powodują kontuzji. Są bezpieczne dla zdrowia. Jednak zanim zaczniemy ćwiczenia należy skonsultować się z lekarzem i omówić dość ważną kwestię dotyczącą przeciwskazań.

Jak szybko uzyskamy efekty?

Ćwiczenia EMS pomagają osiągnąć dość szybkie efekty. Są one widoczne już po miesiącu. Efektem naszego wysiłku jest bardzo szybko redukująca się nadmierna tkanka tłuszczowa. Dobrze dobrane ćwiczenia poprawiają także nasze samopoczucie. Ważne jest, aby wysyłane impulsy i sygnały docierały do mięśni głębokich. Ćwiczenia nie powinny obciążać za bardzo mięśni i stawów. Jeśli zaczną być zbyt dużym obciążeniem dla nas mogą doprowadzić do poważnych kontuzji. Pamiętajmy, że w dużej mierze za efekty naszych ćwiczeń odpowiedzialna jest maszyna, tak więc po treningu konieczna jest regeneracja mięśni. Pozwólmy sobie zatem na leżenie w wannie i totalny relax. Na podstawie rozmów z trenerami personalnymi odpowiedzialnymi za tego typu ćwiczenia możemy wywnioskować, że nasza siła zwiększy się na pewno o 30%., z kolei nasza wytrzymałość po odbytym treningu szacuje się w skali 108-110%. I to wszystko możemy uzyskać już w 6 tygodniu. Ćwiczenia są przeznaczone zarówno dla zaawansowanej grupy sportowców, jak i dla amatorów, więc jak widać efekty może uzyskać każdy. Jednym z dość istotnych efektów tych treningów jest wyczuwalność naszych mięśni.

Koniecznie odwiedź stronę: Studiosynergy.pl