Jak ciekawie zaplanować zwiedzanie Warszawy

Polacy bardzo chętnie zwiedzają stolice zagranicznych krajów. Tymczasem nasza Warszawa jest również godna zobaczenia na własne oczy. Miasto w ostatnich dekadach bardzo się zmieniło, zachwyca wielkomiejskim szykiem, zabytkami, które trwają tam od wieków. Co warto zobaczyć podczas weekendowej eskapady do stolicy Polski? Poniżej kilka wskazówek i podpowiedzi.

Zabytki Warszawy godne zobaczenia

Warszawa jest miastem z bogatą historią. To przecież stolica z Zamkiem Królewskim, który jest obowiązkowym punktem do zobaczenia podczas zwiedzania miasta. Jest to jeden z najpiękniejszych zabytków Warszawy, cel wycieczek szkolnych, ale też punkt chętnie odwiedzany przez turystów z zagranicy. Będąc w Warszawie, koniecznie trzeba też odwiedzić jeden z piękniejszych parków, a mianowicie Łazienki Królewskie. Można odpocząć tam od tłumów, zrelaksować się na łonie natury. Na uwagę zasługują też odrestaurowane ulice w centrum miasta, na których zobaczymy wiele pięknych kamieniczek. Można nimi krążyć, aż dotrze się do Rynku Starego Miasta. To wyjątkowe miejsce o atmosferze, która udziela się każdemu. Mnóstwo tam kawiarenek, kafejek, punktów, gdzie można przysiąść z kawą czy ciastkiem, aby obserwować życie miasta.

Co jeszcze zobaczyć w Warszawie

Zabytki w Warszawie zachwycają, ale będąc w stolicy, dobrze też zobaczyć coś nowego, co związane jest z kulturą czy nauką. Takie obowiązkowe miejsca to między innymi Muzeum Powstania Warszawskiego albo Centrum Nauki Kopernik. Trudno się tam nudzić. To propozycje, które przemawiają do młodych, ale też do starszych.