Jak uchronić domowe kamery szpiegowskie przed hakerami?

Próby przechwycenia dostępu do kamer domowych, które przecież mają zapewniać bezpieczeństwo – na pewno nie znikną w najbliższym czasie. Warto jednak wiedzieć, że w rzeczywistości można podjąć proste kroki, które pomogą zmniejszyć ryzyko, że jeśli posiadasz na terenie swojej posiadłości kamery szpiegowskie, ktoś inny też będzie miał do nich dostęp.

O czym nie zapomnieć, by chronić kamery przed hakerami?

Przede wszystkim: aktualizuj oprogramowanie aparatu. Producenci, którzy poważnie traktują ochronę swoich kamer, będą rutynowo wydawać aktualizacje oprogramowania układowego, które naprawiają błędy oprogramowania i usuwają luki w zabezpieczeniach. Niektóre kamery automatycznie pobiorą i zainstalują te aktualizacje, podczas gdy inne wymagają samodzielnego sprawdzenia dostępności aktualizacji (zazwyczaj przycisk aktualizacji znajduje się w menu ustawień w aplikacji kamery).

Polecamy też dostatecznie często zmieniać hasło do kamery. Okazuje się bowiem, że większość osób posiadających najmniej jedno konto online z dostępem do swoich kamer twierdzi, że używa tego samego hasła do wszystkich swoich kont (!). Dzięki temu hakerzy mogą uzyskać dostęp do wielu kont. Zawsze twórz unikalne hasło dla każdego konta.

Domowe kamery szpiegowskie: jak jeszcze je zabezpieczyć?

Dobrym pomysłem jest również to, by skonfigurować menedżera haseł. Programy te generują niewiarygodnie silne, losowe hasła do kont cyfrowych, bezpiecznie przechowują i zapamiętują je, a nawet automatycznie wstawiają je do monitów logowania. Wiele menedżerów haseł jest darmowych i dostępnych na wielu urządzeniach i przeglądarkach internetowych.

Poza tym, skonfiguruj uwierzytelnianie dwuskładnikowe, jeśli kamera to oferuje. Ta dodatkowa warstwa zabezpieczeń obejmuje opcję wysłania przez operatora kamery jednorazowego hasła za pomocą wiadomości SMS, połączenia telefonicznego, wiadomości e-mail lub aplikacji uwierzytelniającej, którą podajesz oprócz nazwy użytkownika i hasła podczas logowania na konto. . W ten sposób, jeśli haker złamie hasło, nadal nie będzie mógł uzyskać dostępu do Twojej kamery, chyba że uzyska również dostęp do Twojego jednorazowego kodu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://sklep-seko.pl/