Jak wygląda trening krav maga?

Choć ogółem krav maga to izraelski styl walki, to głównie mówi się o nim w ramach sztuki samoobrony. Trening krav maga ma przygotować każdego do obrony przed napaścią. To właśnie to pozwala zachować bezpieczeństwo i niezależność. W każdej sytuacji. Chodząc na te treningi, poznajesz tajniki bronienia się i wykazywania większej inicjatywy w momentach zagrożenia. Jeśli człowiek wie jak ma sobie radzić, to nie pokona go żadna zła sytuacja, która może mieć miejsce w nieoczekiwanym momencie. Dlatego warto być przygotowanym na każdą ewentualność i dopilnować, by sytuacja zagrażająca twojemu życiu, cię nie zaskoczyła.

Czego nauczysz się na treningu krav maga?

Techniki krav magi skupiają się głównie na samoobronie. Trening krav maga nauczy cię stosowania się do podstawowych zasad samoobrony. Profesjonalni trenerzy będą bacznie obserwować twoje poczynania i nauczą cię dokładnie radzić sobie w sytuacjach stresowych i zagrażających twojemu życiu. Na treningach nauczysz się właściwego wyprowadzania ciosów, jak i ich blokowania. Najważniejszym przesłaniem jest to, żeby bronić się do momentu, w którym napastnik już nam nie zagraża. Są stosowane do tego najróżniejsze techniki, które mają na celu zachowanie dystansu od napastnika i obezwładnienie go.

Kto może zapisać się na trening krav maga?

Trening krav maga jest przeznaczony dla każdego. Zazwyczaj jego intensywność i poziom zaawansowania, dzieli się na kilka zajęć grupowych, gdzie uczęszczają inni ludzie. Jeśli już coś kiedyś trenowałeś i posiadasz pewną kondycję fizyczną, to koniecznie się zapisz. Jeśli jednak to twoje pierwsze spotkanie ze sztukami walk, to również dla ciebie są miejsca na zajęciach.