Jak wygląda wizyta psa u fryzjera?

Wizyta z psem u fryzjera to nie lada wyzwanie dla wielu właścicieli. O ile niektóre pieski spokojnie poddają się zabiegom pielęgnacyjnym o tyle niektóre za nic świecie nie, chcą współpracować. Warto zatem przed udaniem się na strzyżenie psów dokładnie zapoznać się z zasadami i przebiegiem całego procesu. Każdy salon piękności dla psów oferuje strzyżenie włosa, a także wykonanie pozostałych zabiegów pielęgnacyjnych. Każdy jednak oferuje nieco inne zasady współpracy. Ale o tym poniżej.

Strzyżenie psów – czy właściciel może być obecny podczas strzyżenia?

Wielu fryzjerów zajmujących się pielęgnacją psów zaznacza, że podczas całego zabiegu strzyżenia właściciel nie może być obecny przy swoim pupilu. Ma to na celu zapewnienie fryzjerowi spokojnej pracy, gdyż zwierze bez właściciela jest bardziej spokojne. Czy jest to prawda? Otóż niekoniecznie. Wiele psów boi się samotnej wizyty u obcej osoby, dlatego też zaczyna sprawiać większe problemy. Stąd też warto na początku upewnić się, że pies nie boi się takiej sytuacji, a gdy tak jest lepiej pozostać na miejscu. Strzyżenie psów trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do kilku godzin, a wszystko zależy tu od wielu czynników. Przede wszystkim istotna jest długość włosa, rasa psa, oczekiwany efekt czy też posłuszeństwo pupila.

Profesjonalne strzyżenie psów – czy to bezpieczne?

Oferowane dziś na szeroką skalę strzyżenie psów na pierwszy rzut oka jest w pełni bezpieczne i wygodne dla właścicieli. Jednak decydując się na skorzystanie z takiej oferty, warto upewnić się, że dany fryzjer jest godny zaufania. Chodzi tu o wyeliminowanie stosowania przez niektórych fryzjerów tabletek uspokajających, przywiązywania psa czy też jego męczenie podczas całego zabiegu.

Autor wpisu: https://weterynariaradosc.com.pl/