Obowiązkowe punkty na mapie Warszawy czyli co zwiedzić podczas wyprawy do stolicy

Stolica Polski zachwyca klimatem oraz pięknymi zabytkami. Warto wybrać się tam na weekend, aby pospacerować i zobaczyć miejsca, którzy są tak ważne dla historii naszego kraju. Które zabytki w Warszawie koniecznie trzeba mieć na swoim celowniku?

Zabytki Warszawy godne zobaczenia

Warszawa to jedno z najstarszych miast w Polsce. Bogata historia przeplata się tam z nowoczesnością. Na każdym kroku możemy poczuć zatem ducha minionych wieków. Jest to uczucie szczególnie mocne w okolicach Starego Miasta oraz rynku. Trzeba się tam koniecznie wybrać, aby zobaczyć między innymi Zamek Królewski, który był domem królów przez kilka wieków. Stare Miasto to urokliwa część Warszawy, obfitująca w Kawiarenki, cukiernie, restauracji. Warto zaplanować sobie czas tak, aby niespiesznie delektować się pysznościami, obserwować życie ulicy. Gdy starczy czasu, można wybrać się na spacer, aby pooglądać odrestaurowane kamieniczki, które były praktycznie całkowicie zniszczone przez bombardowania w czasie II Wojny Światowej.

Co jeszcze robić w Warszawie?

Intensywne zwiedzanie miasta zawsze bywa odrobina męczące. Aby odpocząć, zrelaksować się, warto wybrać się do jednego z najpiękniejszych parków w Polsce, a zatem do Łazienek Królewskich. Spacer wśród starych drzew, zadbanymi alejkami, to przyjemność sama w sobie. Na sam koniec z eskapady można jeszcze odwiedzić miejsca, które są już kultowe, chociaż na mapie miasta pojawiły się dopiero kilka lat temu. Nie są to zabytki dosłownym rozumieniu tego słowa, ale atrakcje, które przyciągają starszych i młodych. Mowa tutaj na przykład o Centrum Nauki Kopernik.