Piramida Diltsa w pracy zawodowej

Dzisiejszy rynek pracy jest niezwykle wymagający dla pracowników niemal z każdej branży. Chcąc skutecznie funkcjonować w dużych korporacjach lub prowadząc własny biznes, trzeba regularnie się szkolić oraz zwiększać efektywność swojej pracy. Jednym z aspektów rozwoju zawodowego jest rozwijanie kwalifikacji stricte zawodowych, ale drugim z nich jest rozwijanie kompetencji miękkich. Piramida Diltsa jest czymś, co może skutecznie pomóc w pracy nad rozwojem zawodowym oraz relacjach z innymi ludźmi, radzeniem sobie ze stresem oraz emocjami, a także z kreowaniem procesów, takich jak rozwój zawodowy, lub rozwój własnych przedsięwzięć.

Na czym bazuje piramida Diltsa?

Piramida bazuje na przyjrzeniu się sobie w kilku aspektach. Są to: środowisko, zachowanie, umiejętności, przekonania, tożsamość i misja. Uświadomienie sobie tego, jakie ma się podejście do każdej z powyższych sfer ma kluczowe znacznie w tym, aby znaleźć przyczyny swojego położenia, które nie zawsze jest takie, jak dana osoba by sobie życzyła. Przepracowanie tych elementów pozwala na wyciągnięcie wniosków, a także zaplanowanie procesu, który będzie miał na celu przeprogramować nawyki myślowe, ustalić nowe cele, a także wprowadzić prawidłowe przekonania oraz wzorce zachowań.

Więcej dowiesz się na: https://monikaapitz.pl/

Rozwój osobisty, a praca zawodowa

Po wprowadzeniu nowych wzorców zachowań można zacząć myśleć o przełożeniu tego na swoją pracę zawodową, a także wszystkie elementy z nią związane, wraz ze szkoleniem się i indywidualnym prowadzeniem swojej edukacji oraz kreowaniu kariery zawodowej.