Sposoby na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem

 

Małe dzieci bardzo szybko się nudzą i wymagają wiele uwagi. Większość z nich nie potrafi się bawić samodzielnie i oczekuje całkowitej atencji rodzica. Gdzie można udać się z kilkulatkiem, kiedy nie mamy już sił na siedzenie w domu i układanie puzzli? Na szczęście dzisiejsze miasta oferują nam takie atrakcje, jak teatrzyki, sale zabaw dla dzieci, kina, kluby sportowe. Wystarczy odrobina dobrych chęci i z maluchem można też wybrać się do zoo, na wycieczkę miejskim tramwajem, czy na rowerową wycieczkę. To od rodzica zależy, jak aktywnie będzie spędzał czas z maluchem i jakie da mu opcje do wyboru. Na pewno warto podkreślić, że dzieci aktywizowane w taki sposób mają znacznie więcej zainteresowań i same są bardziej aktywne od swoich rówieśników.

Zabawa na świeżym powietrzu

W miesiącach wiosenno-letnich najlepiej maksimum wolnego czasu spędzać na dworze. Z maluchem można grać w piłkę, bawić się na placu zabaw, zabrać go na rower, na grzyby, czy nad wodę. Ważne, aby ruszać się i oddychać świeżym powietrzem. Dobrze, aby już od najmłodszych lat pokazywać dziecku, jak ważny jest sport i aktywny tryb życia. Coraz więcej mówi się przecież o otyłości wśród dzieci, która zaczyna nabierać chorobliwego obrotu.

Sale zabaw dla dzieci i inne atrakcje

W każdym mieście można znaleźć przynajmniej kilka klubów dziecięcych i różnych sal dla najmłodszych. W takich miejscach maluchy mogą bawić się z rodzeństwem i rodzicami, ale można też skorzystać z zajęć zorganizowanych, na przykład muzycznych, czy plastycznych. Wiele miejsc oferuje również możliwość pozostawienia malucha na godzinę lub dwie pod opieką animatora. Rodzic może w tym czasie zrobić zakupy w pobliskiej galerii handlowej lub po prostu napić się kawy i obserwować swoje dziecko z bezpiecznej odległości. Maluchy bardzo szybko adaptują się do takiej sytuacji i nie mają problemu z tym, że nie znają innych dzieci. Pozwala im to nabywać umiejętności społecznych, tak cennych w późniejszym życiu. Każde miasto zapewnia przynajmniej kilka takich klubów dla dzieci i rodziców.

Odwiedź stronę Incaplay.pl