Szkolenia dotowane przez urząd pracy

Czy można zapisać się na przedłużanie rzęs kurs korzystając ze wsparcia udzielanego przez urząd pracy? Oczywiście, że tak, trzeba tylko znać szczegóły odbywania kursów zawodowych i trochę się postarać.

Czym jest szkolenie przedłużania rzęs?

Szkoleniem to pozaszkolne zajęcia mające na celu uzyskanie lub uzupełnienie jakiś umiejętności lub kwalifikacji zawodowych. Szkolenia finansowane ze środków Funduszu Pracy organizuje się zwykle, by podnieść kwalifikacje zawodowe lub zwiększyć szansę na podjęcie pracy czy otwarcie działalności gospodarczej. Szkolenie mogą być grupowe i indywidualne. Jeśli więc chcemy zacząć jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której zajmiemy się kosmetyką, będziemy się starać o uzyskanie szkolenia indywidualnego. Może to być przedłużanie rzęs kurs. Pamiętajmy, że koszt takiego szkolenia w części finansowanej z Funduszu Pracy nie może przekroczyć 300% przeciętnego wynagrodzenia za pracę. Przyznanie wsparcia jest uzależnione od profilu pomocy, dlatego zanim zaczniemy szukać kursów przedłużania rzęs zorientujmy się czy na terenie naszego powiatu, taka działalność jest rentowna i potrzebna – to będzie trzeba udowodnić.

Kiedy należy ci się szkolenie przedłużania rzęs?

Szkolenie będzie ci przysługiwać m.in. w sytuacji, kiedy nie masz kwalifikacji zawodowych lub musisz je uzupełnić. Nie potrafisz znaleźć od dłuższego czasu pracy lub też w twojej okolicy nie ma miejsc pracy dla osób z twoim zawodem czy kwalifikacjami. Szczególnie dobrym miejscem do starania się o dofinansowanie szkoleń jest wieś i obszary Polski, które dopiero się rozwijają. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem poszukiwań, wnikliwie zbadać twój okoliczny rynek i zorientować się jakiego typu szkolenia będą na nim najbardziej potrzebne.