W jaki sposób herbata genmaicha wpływa na nasz organizm?

Herbata genmaicha pochodzi z Japonii, choć obecnie produkowana jest też w Chinach. Stanowi połączenie herbaty bancha lub sencha oraz brązowego, uprażonego ryżu. Często nazywana jest też „popcorn tea” ze względu na pękanie niektórych ziaren ryżu podczas obróbki termicznej. Napój ten jest popularny nie tylko w krajach azjatyckich. Już na całym świecie stale poszerza się grono jej miłośników. Pierwotnie przeznaczona była dla biedniejszej części społeczeństwa Japonii, gdyż dodawany do herbaty ryż obniżał jej cenę. Jednak powstałe na skutek tego zabiegu walory smakowe sprawiły, że zaczęły ją spożywać wszystkie warstwy społeczne, nawet te najbogatsze.

Herbata genmaicha – sposób przygotowania

Herbata genmaicha jest podawana w naszym kraju najczęściej w azjatyckich restauracjach oraz barach sushi. Można ją spożywać na ciepło, a także na zimno. Posiada lekko żółtawy kolor i orzechowy smak. Czasami, aby wzmocnić jej działanie pobudzające, dodaje się do niej sproszkowaną zieloną matchę, posiadającą dużą ilość kofeiny. Najlepszym sposobem parzenia herbaty, zachowującym jej działanie lecznicze, jest zalanie odpowiedniej porcji liści wodą o optymalnej temperaturze od 70 do 80 stopni Celsjusza i parzenie jej przez około 3 minuty, ale nie krócej niż 45 sekund. Co ważne, jedną saszetkę możemy parzyć wielokrotnie, jednak za każdym razem smak i aromat delikatnie się zmieniają.

Jakie właściwości lecznicze posiada herbata genmaicha?

Herbata genmaicha zapewni nam błogie chwile relaksu, redukując poziom stresu i zmęczenia po całym dniu. Jest też nieocenionym pomocnikiem w walce ze zbędną tkanką tłuszczową, gdyż wspomaga ona usuwanie zbędnych produktów przemiany materii i pobudza metabolizm. Co ważne, udowodniono antynowotworowe działanie tego rodzaju herbaty. Usuwa ona siejące spustoszenie wolne rodniki i spowalnia proces starzenia się naszych komórek. Regularne jej spożywanie reguluje poziom cukru we krwi oraz funkcjonowanie układu krwionośnego.

Koniecznie odwiedź stronę: Moyamatcha.com