Warszawa da się lubić

Ile ludzi, tyle opinii o Warszawie. Jedni ją lubią, a inni wprost nie znoszą. Jedno jest pewne – skoro wywołuje tyle emocji – to zdecydowanie musi być warta uwagi. Atrakcyjność turystyczna Warszawy nie kończy się przecież na Łazienkach, choć trzeba przyznać, że być tam i ich nie zobaczyć, to trochę jakby wejść do pizzerii i zamówić sushi. A tego zdecydowanie trzeba się wystrzegać. Nie róbmy z siebie ignoranta – to przecież nasza stolica. A turystyka w Warszawie i tak kwitnie w najlepsze.

Jeśli już jesteśmy przy Łazienkach, to nie zapomnijmy o…

… Pałacu Kultury i Nauki. Atrakcyjność turystyczna Warszawy zdecydowanie mierzona jest tym najwyższym budynkiem w Warszawie. Nawet jeśli nie wejdziemy do środka, to na pewno zobaczymy go z okna naszego samochodu. Trudno nie zapamiętać tego charakterystycznego kształtu. Warto również wejść na taras widokowy, który tam się znajduje. Charakterystyczna panorama z wysokości 114 metrów pozwoli nam obejrzeć to miasto z nieco innej perspektywy.

Nie zapomnijmy również o Starówce

Turystyka w Warszawie obejmuje także Starówkę, która jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w całym mieście. Warto tam zajrzeć przed południem, kiedy jeszcze nie defilują tłumy turystów. Usiąść spokojnie i wypić dobrą kawę. W ten prosty sposób atrakcyjność turystyczna Warszawy zdecydowanie zapunktuje, a my będziemy mieli możliwość zanurzyć się w tym niezwykłym klimacie i z pewnością stwierdzimy, że Warszawa jednak da się lubić. W końcu punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.