Warszawa – historyczna i nowoczesna

Atrakcyjność turystyczna Warszawy mierzona jest zazwyczaj w porównaniu do innych ważnych stolic europejskich. Paryż, Berlin, Londyn, Wiedeń – tym stolicom Warszawa zdecydowanie nie dorówna, bo po prostu nie pozwoliła na to historia. Nie czyni jej to jednak w niczym gorszej, a turystyka w Warszawie rozwija się całkiem dobrze. Wystarczy krótki rajd po mieście, by przekonać się, że to bardzo ciekawe i różnorodne miasto. I wyjątkowo dobrze wychodzi na fotografiach.

Pomieszane z poplątanym

Zarzuca się stolicy, że wszystko tutaj poplątane: stare budynki wtłoczone między nowoczesne wieżowce, apartamentowce jak Złota 44 obok szarych blokowisk, ale to przecież główna atrakcyjność turystyczna Warszawy – te niezwykłe połączenia oddają jej wyjątkowy klimat, który powoli odbudowuje się po zniszczeniach z czasów wojny. Dlatego turystyka Warszawy opiera się na tych dwóch głównych nurtach: nowoczesnym i historycznym. Nowoczesne budynki i drapacze chmur, wielka centra jak niezwykle atrakcyjne Centrum Nauki Kopernik, metro oraz wiele innych ciekawych i nowoczesnych obiektów.

Historia częściowo odbudowana

Turystyka w Warszawie obejmuje szereg obiektów historycznych, które musiały być rekonstruowane po drugiej wojnie światowej. Wiele z nich zniszczonych zostało bezpowrotnie. Mimo wszystko atrakcyjność turystyczna Warszawy pod tym względem ma się całkiem dobrze: Zamek Królewski, Starówka, Belweder, Łazienki Królewskie, Archikatedra, Powązki, Barbakan czy tak niezwykłe miejsce jak Muzeum Powstania Warszawskiego.