Weekend w stolicy? Atrakcje w Warszawie, które warto odwiedzić

Wakacyjne wyjazdy kojarzą się zwykle z nadmorskimi miejscowościami lub z Zakopanem. Warto jednak rozważyć krótką wizytę w naszej stolicy. W końcu każdy Polak powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić Warszawę.

Muzeum Techniki oraz Muzeum Ewolucji

Kiedy zastanawiamy się jakie są główne atrakcje Warszawy, to z reguły od razu pojawia nam się przed oczami Pałac Kultury i Nauki. W tym miejscu warto zaznaczyć, że dobrze wybrać się do stolicy pociągiem. Większość ciekawych miejsc w Warszawie jest w odległości, którą spokojnie można pokonać pieszo. Pałac Kultury i Nauki znajduje się nieopodal Dworca Centralnego. Można w nim zwiedzić Muzeum Techniki oraz mniej znane Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk – idealne miejsce dla fanów szkieletów dinozaurów.

Plac Zamkowy i Zamek Królewski

Plac Zamkowy oraz Zamek Królewski to ciekawe miejsca w Warszawie, które koniecznie należy odwiedzić. Na Placu Zamkowym zobaczyć można słynną Kolumnę Zygmunta III Wazy. Niestety nie jest to oryginał, ponieważ pierwotny monument został zniszczony podczas wojennych bombardowań. Z Placu Zamkowego można bezpośrednio przejść do Zamku Królewskiego. Budynek ten również został zniszczony w czasie niemieckich działań wojennych, został jednak bardzo starannie zrekonstruowany i udostępniony turystom do zwiedzania.

Łazienki Królewskie

Warszawa cieszy się dość sporą ilością terenów zielonych. Rozległe, dobrze utrzymane parki są wizytówką stolicy. Z tego powodu najchętniej odwiedzane przez mieszkańców i turystów atrakcje w Warszawie to zdecydowanie Łazienki Królewskie i rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tzw. Pałacu na Wyspie podziwiać można kolekcję obrazów, która stanowiła niegdyś własność ostatniego króla. Park jest starannie utrzymany, przez co stanowi idealne miejsce na dłuższe spacery.