Wycieczka po Warszawie

Jedni lubią spędzać wolny czas na leżaku przy akwenie wodnym, inni wolą aktywny wypoczynek, polegający na wędrówkach, zwiedzaniu zabytków czy wycieczkach rowerowych.

Wycieczki po Warszawie

Spośród wielu polskich miast, na szczególną uwagę zasługuje Warszawa.
Jak wiadomo z historii, miasto to uległo niemal całkowitemu zniszczeniu w czasie II wojny światowej. Dzięki ofiarności i uporowi mieszkańców, budowniczym udało się zrekonstruować większość zabytkowych budowli oraz postawić nowe obiekty, związane z historią miasta.

Zwiedzanie Warszawy może być dość czasochłonne, więc dobrym pomysłem jest zarezerwowanie sobie kilku dni wolnego czasu, by przynajmniej w części poznać to fascynujące miasto.

Plan wycieczki po Warszawie

Zwiedzanie można rozpocząć od Starego Miasta niemal zrównanego z ziemią w czasie działań wojennych. Miejsce to zostało bardzo dobrze zrekonstruowane, a obecnie jest dużą atrakcją turystyczną.
Następne miejsce to Zamek Królewski, również zrekonstruowany na podstawie zachowanych zdjęć i szkiców przedwojennych. Wyposażenie Zamku to zachowane autentyczne elementy wystroju wnętrza oraz ich repliki.

Inną ciekawą budowlą, niemającą związku z zabytkami jest Pałac Kultury i Nauki – dar „przyjaźni” polsko-radzieckiej, ofiarowany przez ówczesne władze Związku Radzieckiego. Pałac został wybudowany w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Następnym ciekawym obiektem jest Zamek Ujazdowski zlokalizowany w Alejach Ujazdowskich, jednej z głównych arterii stolicy. Nie można zapomnieć również o Łazienkach Królewskich, w których prawdziwą atrakcją jest kompleks pałacowo-parkowy, zaliczany do jednych z najwspanialszych miejsc miasta.
Warto także zwiedzić liczne muzea, zabytkowe kościoły, i inne obiekty sakralne, a po tej wycieczce wstąpić do słynnej cukierni Blikle, założonej w XIX wieku.

Te i inne obiekty turystyczne zlokalizowane w różnych punktach miasta z pewnością zasługują na zwiedzenie i zapamiętanie.