Zwiedzamy Warszawę

Poznać dobrze kraj, w którym mieszka się na stałe nie jest łatwą sprawą, ponieważ zazwyczaj ogranicza nas czas. Dlatego, by chociaż w części zaznajomić się z miejscem, do którego zdążamy, warto mieć dobry plan wycieczki.

Plan Wycieczki po Warszawie

Stolica Polski, Warszawa, to ogromne miasto, które nie sposób zwiedzić w jeden dzień. W najlepszym razie, aby dotrzeć do najważniejszych założeń ustalonego wcześniej planu, trzeba zarezerwować sobie przynajmniej dwa do trzech dni, które spędzimy na zwiedzaniu i podziwianiu obiektów turystycznych.

Pierwszym miejscem może być Starówka – miejsce to, niemal doszczętnie zniszczone w czasie działań wojennych zostało odbudowane na wzór dawnej świetności z przełomu XVII i XVIII wieku.
Następnym przystankiem może być Plac Zamkowy wraz z Zamkiem Królewskim. Budowla, również odbudowana po wojnie, została umeblowana zachowanymi sprzętami, oraz replikami oryginalnych mebli. W Zamku znajdziemy wiele sal i komnat o szczególnym charakterze, warte zachowania ich wyglądu i przeznaczenia w pamięci.
Majestatyczną budowlą, wznoszącą się ponad okoliczne kamienice jest Pałac Kultury i Nauki, którego nie można pominąć. Znajdziemy tam między innymi Muzeum Techniki, a na 30 piętrze możemy podziwiać rozległą panoramę Warszawy.

Słodki przerywnik wycieczki

Nie sposób pominąć wielu Muzeów, zlokalizowanych w różnych częściach miasta, Królewskich Łazienek, Zamku Ujazdowskiego czy spróbować wyrobów cukierniczych w słynnej cukierni Bliklego.

Gdy więc zapragniemy aktywnie spędzić czas wolny, wycieczka po Warszawie może być wspaniałym pomysłem na słoneczny, jesienny weekend.