Zwiedzanie stolicy z dzieckiem. Atrakcje Warszawy dla małolatów

Wakacje to doskonały czas na rodzinne wyjazdy. Jedną z najciekawszych wypraw dla dzieci może być wizyta w stolicy. Jakie atrakcje czekają na małolatów w Warszawie? Dokąd warto wybrać się, aby spędzić wspaniały czas z dziećmi?

Centrum Nauki Kopernik – nauka poprzez zabawę

Jeżeli chodzi o ciekawe miejsca w Warszawie dla dzieci, to Centrum Nauki Kopernik bije wszelkie rekordy popularności. To niezwykle barwne i inspirujące miejsce od lat stanowi główną atrakcję dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Na dwóch piętrach tego niezwykłego budynku znajduje się cała masa interaktywnych eksponatów. Dzięki nim zwiedzający dowiadują się jak działają prawa fizyki i chemii w codziennym życiu. Będąc w stolicy nie można pominąć tego punktu na mapie miasta.

Warszawskie ZOO – zwierzęta małe i duże

Nie jest tajemnicą, że dzieci uwielbiają patrzeć na zwierzęta. W związku z tym, wymieniając atrakcje Warszawy przeznaczone zwłaszcza dla małolatów, nie sposób nie wspomnieć o Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym. Na tej położonej w centrum miasta „zielonej wyspie” znajduje się wiele pawilonów i wybiegów z egzotycznymi gatunkami. Zobaczymy w nich m.in. nosorożce, słonie, żyrafy, a także ciekawie wyglądające takiny. Mali turyści będą również zachwyceni widokiem rekina w jednym z akwariów.

Muzeum dla dzieci – eksponaty w zasięgu ręki

Chociaż dzieci mają do wyboru liczne atrakcje w Warszawie, to nie ma drugiego takiego miejsca, jak Muzeum dla dzieci powstałe przy Państwowym Muzeum Etnograficznym. Pociechy na pewno docenią rządzące w nim prawa, czyli równość dzieci i dorosłych oraz możliwość bezkarnego dotykania wszystkich eksponatów. Jest to idealne miejsce do zgłębiania kultur pochodzących z najdalszych zakątków świata.